Tüm dünya şunu çok iyi bilsin

Yavuz Bahadıroğlu/Gezi Parkındakiler Ne istiyorlar?

Tüm dünya şunu çok iyi bilsin ki, Başbakan su, elektrik ve doğalgaz borçlarımı külliyen silene kadar Gezi Parkı’nda bekleyeceğim!..
Başbakan kredi borçlarımı faizleriyle birlikte silene kadar Gezi Parkı’ndayım!..
Başbakan evden kaçan eşimi bana döndürene kadar bekleyeceğim!.. Kıyamet kopsa bir yere gitmem!.. Leylaaa, seni Gezi Parkı’nda bekliyoruuum!
Giyecek bir şeyim kalmadı, Başbakan bana iyi marka iki takım elbise göndersin. Adresim malum: Taksim Gezi Parkı (Not: bedenim 46/6’dır)!..
Bazı derslerim zayıf, Başbakan dekanla görüşüp zayıf derslerimden geçmemi sağlasın! Müjdeyi Gezi Parkı’nda bekliyorum(sömestri kaybedeceğim yahu)!..
Sürekli bir baltaya sap olamadığımı tekrarlayıp duran pederle kavgalıyım. Başbakan, babamı getirip bizi barıştırana kadar Gezi Parkı’nda bekleyeceğim !..
Polislerle sabahları top oynamaktan ayakkabılarım parçalandı. Başbakan Gezi Parkı’ndaki mavi çadıra 42 numara iki çift ayakkabı göndersin!.. Yoksa sonsuza kadar burada kalmaya kararlıyım!
İşsiz-güçsüzdüm. Gezi Parkı’nı duyar duymaz buraya koştum. İlk kez bir işin ucundan tutuyorum. Ama eğer buradan ayrılmamı istiyorlarsa, Başbakan’a söylesinler, bana doğru düzgün bir iş versin!..
Eğitimimi tamamlamam açısından çok miktarda bursa ihtiyacım var, Başbakan bana bol bol burs göndersin!.. Yoksa valla-billa Gezi Parkı’ndan bir yere ayrılmam!
Gerçi hiçbir tecrübem yok, üniversite de bitirmedim, ama Başbakan beni bir devlet kurumuna genel müdür olarak atasın!.. O zaman Gezi Parkı’ndan ayrılır işimin başına geçerim!
Başbakan’ın sık sık üstünde gördüğüm kareli ceketi çok beğendim, onu bana göndermezse, Gezi Parkı’ndan asla ayrılmam!..
Özgürce sigara içtiğim için beni kahvehaneden zorla çıkaran bizim mahallenin kahvecisini, Başbakan gözaltına aldırıp Silivri’ye göndersin!.. Ancak o zamanGezi Parkı’nı terk ederim.
Kaydım olmadığı için bana ikametgâh vermeyen mahalle muhtarını Başbakan görevden alsın!.. Ben de mahalleye döneyim!
Yıllardır Hürrem Sultan rolünü oynayan Meryem Uzelli’yi çok seviyorum, Başbakan Muhteşem Yüzyıl dizisine dönmesi için Meryem Uzelli’yi ikna etsin, gerekirse zorla getirip oynatsın!.. O zaman evime döner, televizyon karşısına geçerim…
Başbakan, en sevdiğim dizileri yayından kaldırıp yaz tatiline sokan televizyon yöneticilerini cezalandırsın!.. Merak içindeyim. Merak içinde yaşamaktansa Gazi Parkı’nda gaz koklamayı tercih ederim!..
Kendimi bildim bileli bana kimse itibar etmiyor, iltifat etmiyor; ilk kez itibara kavuştum, televizyonlar iltifat etti, bu itibarı korumam yüksek bir mevkie atanmama bağlı gözüküyor; Başbakan bunubana sağlasın, Gezi Parkı’nı bırakıp gideyim!..
Işıklı reklâmlardan çok hoşlanıyorum, bu yüzden AKM yıkılmasın, reklâm panosu olarak kullanılsın!.. Bunu göreceğim günü bekliyorum…
Hayatımda ilk kez Taksim Gezi Parkı’nı gördüm, bu haliyle bile güzel, çok alıştım, bu yüzden köye dönmek istemiyorum. TabiiBaşbakan benim köyüme de bir gezi parkı yapar, bir köşesine AKM, bir köşesine AVM inşa ederse, dönmeyi düşünebilirim!..
“Topçu Kışlası”, “AKM” ve “AVM” isimlerini ilk kez duyuyorum. Bunların ne anlama geldiğini öğrenene kadar burada kalmaya kararlıyım!..
Gaz kokusu hoşuma gidiyor, o kadar ki, artık tiryakisi oldum. Bu koku olmadan yaşayamam. Bu yüzden Gezi Parkı’nda kalıyorum!..
Gazi’ye gidiyordum aslında, kalabalık arasında Gezi’ye sürüklendim. ‘Ha Gazi, ha Gezi’ dedim kaldım. Gazi ile Gezi arasındaki farkı anlayana kadar buralarda takılacağım!..

Kısacası herkesin maksadı da, maksudu da farklı…
Yeni Akit
Yorum Gönder