..YENİ YAPILACAK KÖPRÜYE YAVUZ SULTAN SELİMİN İSMİNİN VERİLMESİNE KARŞI ÇIKANLAR...
...SABİHA GÖKÇEN İSMİNE NEDEN KARŞI ÇIKMADINIZ...
...GERÇEKLERE KARŞI SUS PUS,AMA OSMANLIYA SALDIRMADA ÜSTLERİNE YOK...

...Sabiha Gökçenin ANILARINDAN...
...Sabiha Gökçen, Dersimi bombalamaya gitmeden önce, Atatürk’ten çok önemli bir hediye almış: “Atatürk’ün en uzun süre taşıdığı silahı.”
..."Alay kumandanı bizi toplamış ve ‘tabancalarınızı unutmayın’ demişti. Ben de Ata’nın verdiği tabancayı elimle şöyle bir yokladım...."Canlı ne görürseniz ateş edin" emrini almıştık. Asilerin gıdası olan keçileri dahi ateşe tutuyorduk.”
... "Dersim başarısı madalya ile taltif ediliyor."
..."Atatürk harekatla beraber, kızının faaliyetini de günü gününe takip ediyordu. Aldığı raporlar onu çok memnun etmekte, Sabiha’nın verdiği değere layık bir insan olduğunu görmekle bu memnuniyeti artmaktaydı. Dersim dönüşünde Gökçen’e madalya verilmesi kararlaştırıldı. Genç kız böyle bir şeref madalyasını fazlasıyla hak etmişti. Atatürk daha mühim bir meşgale dolayısıyla kızına madalya verilmesi töreninde bulunamadı. Madalyayı kahraman kızın göğsüne İsmet İnönü taktı."
...Demek ki, Dersim’de canlı ne varsa bombalayan manevi evlada kahramanlık madalyasını kim takmış?
İsmet İnönü.
Yani CHP’nin yıllarca genel başkanlığını yapan zat!
Başka ne diyelim?
...Dersim’den Ankara’ya gönderilen raporlarda kadın ve çocukların imha edildiği soğukkanlı şekilde anlatılıyor. Zehirli gaz ve yangın bombalarının da kullanıldığı yer alıyor...
...Celal Bayar: "[Fevzi Çakmak, Atatürk ve ben] Dersim’de yapılan büyük ordu manevralarındayız. Dersim’in, o halde kalırsa, her zaman ordunun emniyeti bakımından tehlike olacağını görüşüyorlardı. O sırada biz konuşurken Dersimlilerin jandarma karakollarından üç-dört tanesini bastıkları haberi geldi. Atatürk benim yüzüme baktı. ‘Ne olacak?’ dedi. Anlıyorum, orada emniyet tesis edilecek. Atatürk, ‘Mesuliyetini üzerime alıyorum, vuracağız Dersim’i’ dedi ve vurduk."
...Kaynak: 12 Eylül 1986 tarihli "Tercüman" gazetesi
İsmet İnönü’nün torunu CHP’li Gülsün Bilgehan:" İyiki sürüldüler adam oldularYorum Gönder