Doksan yildan beri Selanik-Samsun hattina hapsedilerek heykel dikme,tören düzenleme

"YALAN YAZAN TARIH UTANSIN" sayfasi ve INEBAHTI SAVASI 

Orta Asya`dan Anadolu`ya,Avrupa ve Afrika`ya,Amerika ve Okyanusya`ya kadar yasanan ve yazilan her tarih sayfasinda adi ve imzasi olan bir millettik

Ta ki 1923 yilina kadar..!

Doksan yildan beri ise Selanik-Samsun hattina hapsedilerek heykel dikme,tören düzenleme,kutlama yapma haricinde dünya sahnesinde bir varlik gösteremedik.

Biz bu degiliz!

7 düveli yendik dediler dönüp dolasip Yunan zaferi anlattilar.

Büyük kurtarici eliyle düsmanlardan kurtarildik diye ögretildi ama bu millete A`dan Z`ye düsmanin kurallari uygulandi,kanunlari dayatildi.

Var mi bizden baska,savas meydanlarinda yendigi düsmaninin kurallarina göre yasayan bir millet?

Ne zamana kadar yalanlarla bu milleti uyutacaksiniz,ne zamana kadar o törenden bu kutlamaya kosturarak milleti oyalayacaksiniz?

Biliyoruz..! Paylasimlarimizdan rahatsiz oluyorsunuz. Sayfamizi 5.ci kez kapattiniz,5.ci kez actik.Tekrar kapatirsaniz yine acacagiz.

Sizin kapatmalariniz bizim attigimiz tohumlarin yesermesini engelleyemez.Burda gercegi ögrenen bir kisi bile olsa biz görevimizi yapmis sayiliriz fakat siz aydinlanmis o bir tek kisinin isiginin nerelere,kimlere ulasacagini,ulastigini bilemeyeceginiz icin sayfa kapatmaniz anlamsiz olur.Kapatmaniz gereken sayfamiz degil,sayfamizin kurucu adminidir.Ona da sizin gücünüz yetmez.

Sayfamizin kapatilmasini "Inebahti Savasi"na benzetiyor ve size Sokollu Mehmet Pasa ile cevap veriyoruz.

Hic bir güc,hic bir engel gerceklerin ortaya cikmasina engel olamayacaktir.Okuttugunuz tarih yalan,kutsadiginiz kahramanlar sahte.Teknoloji sizin yalanlarla ördügünüz tarih tarlanizi dev tsunami dalgalariyla silip süpürecek!

Kıbns'ın, Osmanlı Devleti'nin eline geçmesi üzerine, ispanya, Malta, Venedik ve diğer italyan devletleri birleşerek Osmanlının Doğu Akdeniz'deki üstünlüğünü kırmak için, Papanın önderliğinde bir Haçlı donanması hazırladılar. Haçlı donanması, inebahtı'da Osmanlı donanmasını hazırlıksız yakaladı. Osmanlı donanması büyük bir yenilgi aldı ve birçok gemisini kaybetti. Yalnizca Kılıç (Uluç) Ali Paşa, komuta ettiği filoyu kurtararak istanbul'a getirdi.

Bu yenilgileden sonra II. Selim yeni bir donanma kurdurtmuştur.Donanmayı kurmak görevini de Kılıç Ali Paşa’ya vermiştir.Kılıç Ali Paşa, baharda her şeyi tamamlamış, donanmayı hazır etmiş.Müthiş bir muharebe olmuş, Osmanlı zaferle neticelendirmiş bu muharebeyi…Onların bu bozgunundan sonra, Sokullu Mehmet Paşa; 7 Mart 1573’de Venedik Büyükelçisi Barbaro’ya tarihe geçecek şu sözleri söylemiş.

“Biz sizden Kıbrıs Kralığını alarak kolunuzu kestik. Siz ise donanmamızı yakmakla bizim sakalımızı traş ettiniz. Kesilen kol yerine gelmez.Traş edilen sakal daha gür büyür.”
Yorum Gönder