ROCKÇI İMAM


ROCKÇI İMAM MI? SOYTARILIK DA SON PERDE


İfade aynen bu (rockçı imam) Komik değil mi? Peki rock ne demek; rock çeşitli çalgı aletleri ile meydana gelen gürültülü müzik tarzıdır. Peki imam ne demektir; imam ise, islam dînini İnsanlara öğreten kimse demektir. Peki ikisi bir araya gelmesi mümkün mü? Elbette ki, değildir. Çünkü; müzik dinimizde kesin haram edilmiştir. Bununla ilgili birçok hadis-i şerif mevcuttur. 

Son zamanlarada bu işi iyice sulandırmaya başlamaları sizce tesadüf mü yoksa böyle bir oluşum mu oluşturmaya çalışıyorlar? ( rockçı imam, islami rock yıldız felanca vb) gibi birçok isimleri duymamak zor olmasa gerek... 


MÜZİK HARAMDIR

İmam-ı Birgivî hazretleri buyuruyor ki:
Saz dinlemekten kulaklarını korumalıdır. (Risale-i Birgivî)

Mezhepsiz İbni Teymiye bile, “Şarkı ve müzik, şeytani duyguları harekete geçiren en etkili unsurlardan biridir” demiştir. (Mecmu-ul Fetava)

Şarkı, Kitap ve Sünnetle yasaklanmıştır. (İmam-ı Kurtubi)

Şarkı ve müzik aletlerinin haram olduğu konusunda icma vardır. (İbni Salâh)

İmam-ı Rabbanî hazretleri buyuruyor ki:
İmam-ı Ziyaeddin-i Şami, Mültekıt kitabında (Hiçbir âlim, teganniye mubah demedi) buyurdu.(m. 266)

Kur'an-ı kerimi musiki perdelerine uydurarak okumak haramdır. (Bezzâziyye)

Çalgı çalmanın haram olduğu, icma ile bildirildi. (Makamat-ı Mazheriyye)

Çalgı çalarak veya oyun arasında Kur'an okuyan kâfir olur. (Tergib-üs-salât)

Delillerden anlaşılacağı üzere müzik kesin haramdır, buna inanmayan veya önem vermeyenin imanı gideceği pek açıktır. Peki bu imam bozuntusunun, bu gibi önemli bir konun haram olduğunu, bilmediğini zannetmiyoruz. Pek de önem verdiği de sayılmaz. Hal böyle iken önem vermeyen kafir olurken, nasıl olurda (rockçı imam, islami rock yıldızı) gibi islam dışı, ifadeleri kullanıyorlar?

Bu gibi oyunlar amaçsız değildir. Son Zaman misyonerlerin başvurduğu oyunlardan biridir. Amaç dinden soğutmaktır. İslamda ne (islami rock yıldızı, rockçı imam) gibi ifadeler yoktur. Bu işi en çok da, Ramazan ayı gelince yapıyorlar. Bütün hocalar! Saz ekibini alıp, ekranlarda boy gösteriyor. (Bakın islam böyle, müzik eğlenceler, ilahiler erkek, karı karışık hiç problem yok) demeye getiriyorlar. (Müzikli ilahiler) söylemenin küfür olduğu da kitaplarda yazılıdır. Müslüman dinini bilir ve böyle misyoner faaliyetli oyunlara aldanmaz...
Yorum Gönder