Genç nesil aile olmaya mı niyetleniyor?


Düne kadar bahçelerde saklambaç, apartman boşluklarında evcilik oynadığım arkadaşlarım evleniyormuş...

Şaşırdım! Daha okuyordu o!

Okumaya değil, ailemden uzaklarda kendi başıma yaşamaya gidiyorum, dememiş miydi? Hangi ara arkadaş çevresini bıraktı? Daha geçen bir kafede erkek arkadaşlarıyla ahlaksızca kahkahalar atıp muhabbet etmiyor muydu? Dün facebook' una attığı fotoğraflarında "daha sabaha kadar içeceğiz" dememiş miydi! Hangi ara ayıldı da evlenmeye karar verdi? Hızmalarıyla, dövmeleriyle, boyalı saçlarıyla, bir ton makyajlarıyla, ellerinde bira şişeleriyle, evlilik denilen kavramı bile bilmeyen, babalarına dahi bir bardak suyu oflayarak getirenler... "Anne" olmaya girişen bu arkadaşlar; Aile mi kuruyorlar? Acıyorum onunla evlenecek kişiye demiştim. Tâ ki evleneceği kişiyi görene kadar... Meğer tencere kapak hesabıymış.

Yazık..! Genç neslin çoğu bu hal içerisindeyken bir yuvaya direk, birbirlerine eş, bir çocuğa anne baba nasıl olacaklar bilemiyorum.

Böyle ebeveynlerin yetiştirdikleri çocuklar -ya da yetiştiremedikleri mi demeliydim- biz müspet kesime ‘yobaz’ diyorlar.
Çocuklarımıza bir dua ezberlettiğimizde ‘çok aşırıya kaçıyorsunuz’ diyorlar. Eşarplarımızı takmamıza, erkeklerimizin başlarının yerde oluşuna laf söylüyorlar. Az konuşup haddimizi bilmemize, saygımızı korumamıza, namahremle muhatap olmayışımıza ‘çok soğuk’ ya da ‘çok yabani, bu kadarı da fazla’ diyorlar. 

Biz genç nesil olarak ikiye ayrılıyoruz; azınlıkta olanlar, çoğunlukta olup azanlar!


Böyle kişilerin yetiştirdiği çocuklar içerisinde bizler nasıl kendimizi ve ailemizi muhafaza edebiliriz? Onların köşe bucak kaçtığı, bizimse sabırsızlıkla beklediğimiz "Şeriatı" istiyoruz. Bizler dahi bozulmaya yüz tutmuşken daha mı Allah'ın kanunlarının yaşanmasına karşı çıkalım.


Bozulmuş toplumumuz... Bozulmuş gençlerimiz...

Bilinçsiz ebeveynlerimiz, yüzsüzleşerek büyüyen evlatlarımız, düzelmesin mi? Gelecek neslimiz, böyle bir düzeni mi devam ettirsin? Lütfen gençlerimiz evliliği oyun zannetmesin! Hayvani heves adlarına alet etmesin!

Yorum Gönder