Dikkat: Bilderberg'de Türkiye


Dikkat: Bilderberg'de Türkiye konuşulacak


"Önümüzdeki dönemde Bilderberg'den sonra tek ağızdan yürüyecek propagandalar olacaktır."

Araştırmacı yazar ve uluslararası istihbarat uzmanı Aytunç Altındal, A Haber'de "Taksim olaylarının neden kitlesel eyleme dönüştüğü" sorusuna yanıt verdi.. 
-IMF'ye yıllar sonra borcunu ödemiş bir iktidara hiç yakışmayan bir durum oldu bu. Kimde varsa hata, araştırılmalı. Ama düşünebiliyor musunuz, IMF'yi ülkeden kovdular, bu olaylar başladı! Bu işin ayrı kısmı. Beni en çok etkileyen taraf, yurt dışında ne oluyor diye baktığımızda, ağız birliği yapılmış gibi Türkiye aleyhinde propaganda var. Buna dikkat etmek lazım. Bunun yanısırıa bazı toplantılar düzenlenmeye başladı. Benim esas mesele o. 6-9 Haziran arasında gizli Bilderberg toplantısı başlıyor. Bu toplantıya Türkiye'den de davetliler var, konusu da Türkiye ve Ortadoğu'daki olaylarla ilgili olacak. Türkiye'den ise Hollanda Kraliçesi Türkiye'yi ziyaret ettiği sırada birisi bulunmuş, soyadı Ender ama kim bilmiyorum, tanımıyorum şahsı. O şahsın da gelip Türkiye ile ilgili sunum yapması bekleniyormuş, bana gelen bilgiler o yönde. Çok dikkatli olalım, önümüzdeki dönemde bu Bilderberg'den sonra tek ağızdan yürüyecek propagandalar olacaktır. Bunlara çok dikkat etmek gerekir, Türkiye iyi ve doğruya gitmek isterken, başaşağı maalesef gidebilir. Eğer hatalar varsa bu hataların müssebipleri muhakkak bulmalı.

Türkiye'deki laiklik batının gözetimi altındadır. Başta Fransa olmak üzere... Bu Bilderberg'e 140 kişi katılacak, hepsi en elit kişiler. 8-9'u Fransız. Fransızlar özellikle laiklik konusunda en hassas kesimdir. Türkiye'deki laikliğin gidişatı hakkında hemen yazılar başladı, başka bir hal almaya başladı. Neden? Çünkü Türkiye'nin AB'ye ihtiyacı yok, kendine güvenini kazandı. Bunları yaptığı zaman kabul etmeleri mümkün değil. Böyle bir fırsatı da hemen değerlendirme yoluna gidiyorlar. Türkiye çok dikkatli olmalı, önünü kesmek isteyenlere fırsat verilmemeli.

Türkiye içinde birikmiş bir basınç var. Bu basınç şu veya bu şekilde hoşnutsuzluk ifade eder. Bunları da anlamak lazım, kucaklayıcı olmak lazım, reddedici değil. Taktik bir hata yapılırsa, herkesi karşımıza alabiliriz.

http://www.iyibilgi.com/haber.php?haber_id=295267&do=printYorum Gönder