5816. madde

"Atatürk'e ait olduğu bir sözü paylaşıyor Kemalistler...söz şu: Ey Efendiler sorgulamayan insan cahildir,sorgulatmayan ise zalim! O halde bizlere de Atatürk'e; gıyabında şunları sormak düşüyor
...
Öncelikle, Atatürkü sorgulatmayan 5816. maddeyi niye kaldırmıyorsunuz? Siz Zalim misiniz?

Gelelim sorgulama mevzusuna;

1- Paşam! siz Hilafeti kaldırmak zorunda mıydınız? niye İslam ümmetini başsız bırakıp,Müslümanları avrupalıların şamar oğlanına çevirdiniz?

2- Paşam!, iktidarı ele geçirince, neden Osmanoğullarını bu topraklardan sürdünüz? Oysa ki bu topraklar için onlar savaştı;bir çok padişah sefer de şehit düştü!

3- Paşam!, Harf inkılâp'ı yapmaya neden ihtiyaç duydunuz? eğer bunun amacı çağ atlamaksa, henüz yerimizde sayıyoruz. ama Japonya, kendi 3000 yıllık alfabesiyle Çin 3 bin harften oluşan çok karmaşık olduğu ve öğrenilmesi zor olduğu söylenen alfabesiyle Rusya kiril alfabesiye dünya Dev'i oldu.

4- Paşam!, niye Ezan'ı zorla Türkçe okuttunuz? Ezanın sahibinin ALLAH olduğunu size söyleyen olmadı mı?

5- Paşam!, Dersim'i ve Rize'yi neden suçlu suçsuz ayırt etmeden bombalatıp 12.000 masum kişiye kıydınız? Buna ne gerek vardı?

6- Paşam!, Müslümanlara o devir de avrupa da moda olan yahudi şapkasını takmayı neden mecbur ettiniz? ve kendinizde o şapkayı taktınız
''Eğer avrupa da erkeklerin iskoçlar gibi etek giymesi moda olsaydı,Müslümanlara zorla etek mi giydirmeye çalışacaktınız?

7- Paşam!, Biz yüzlerce yıl boyunca avrupalı sömürgecilerle savaştık.
siz iktidara gelince, neden onların hayat tarzını ve kanunlarını bu topraklara getirdiniz?
Onlar daha 150 yıl kadar önce, yeşil gözlü insanları içine şeytan girmiştir diye yakan geri kafalılardı... bize bunların hayat tarzını mı layık gördünüz???

Gelelim Kemalistlere..!

Türkiye Cumhuriyeti 89. kuruluş yıl dönümünü kutlarken Türk Polis Teşkilatı nasıl 168. yıl dönümünü kutlar? Aynı şekilde Jandarma Teşkilatı da 174, Ziraat Bankası 146, Darüşşafaka 150. kuruluş yıl dönümünü nasıl kutlar?

Cumhuriyet kurulurken her şey sıfırdan başlamamış mıydı?Yorum Gönder