Erdoğan Dünyadaki En Etkili 100 Kişi listesinde

Time’ın ‘En Etkili 100 Kişi’ listesinde Erdoğan da var


ABD’nin saygın dergilerinden Time’ın geleneksel “En Etkili 100 İnsan” listesine bu yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da girdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, listenin “liderler” kategorisinde yer aldı.

Liderler kategorisindeki isimler arasında ABD Başkanı Barack Obama, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ve Kanada Başbakanı Justin Trudeau da bulunuyor.

Listenin “ikonlar” kategorisinde ABD’li aktör Leonardo DiCaprio ve İngiliz şarkıcı Adele yer alırken, terör örgütü IŞİD tarafından seks kölesi olarak tutulduktan sonra özgürlüğüne kavuşan 23 yaşındaki Ezidi savaş mağduru Nadia Murad “öncüler” kategorisine girme başarısını gösterdi.Liste öncüler, titanlar, sanatçılar, liderler ve ikonlar olmak üzere 5 ayrı kategoride hazırlandı.
Liderler bölümünde Almanya Başbakanı Angela Merkel 8'inci kez Time listesine girmeyi başardı.
ABD Başkanı Barack Obama, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un gibi isimlerin yanı sıra Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da dünyanın en etkili 100 kişisi listesinde yer aldı.
ABD'de başkanlık yarışının dört adayı Hillary Clinton, Bernie Sanders, Donald Trump ve Ted Cruz da listede yer alan siyasetçiler arasında.
İkonlar kategorisinde şarkıcı Adele, Jamaikalı atlet Usain Bolt, Meksikalı usta yönetmen Alejandro González Iñárritu, bu yıl Oscar ödülünü kazanan aktör Leonardo DiCaprio gibi isimler yer aldı.
Papa Françis, Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, Apple CEO'su Tim Cook da titanlar kategorisinde Time Dergisi'nin dünyanın en etkili 100 kişisi listesine girmeyi başardı.
Sanatçılar kategorisinde ise Aktris Charlize Theron ve Amerikan rapçi Kendrick Lamar listeye girdi.

Yorum Gönder