Gazze'de ölü sayısı 425'i geçti

Gazze, İsrail'in  başlattığı saldırılarda en kanlı günü yaşadı. Sadece bir mahallede 68 Filistinli öldü.

İsrail'in 8 Temmuz'da başlattığı saldırılardan bu yana en çok can kaybı Pazar günü yaşandı. İsrail'in bombardımanını yoğunlaştırdığı Gazze'de Pazar günü en az 87 Filistinli öldü, İsrail de Cumartesi gecesinden bu yana 13 askerinin öldüğünü duyurdu.

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında ölen Filistinlilerin sayısı 425'i geçti, ölen İsrail ordusuna bağlı asker sayısı da 18'e çıktı.

Görgü tanıkları Şuacciye sokaklarında çok sayıda ceset olduğunu ,fade etti. Bölgede yardım ulaştırmak için karşılıklı ateşkes anlaşmasına varıldı fakat ateşkes bir saatten kısa sürdü. Taraflar ateşkesin bozulmasından birbirlerini suçladı.
Kurtarma ekiplerinin, ağır bombardıman altında kalan Şuacciye'nin İsrail sınırına üç kilometre mesafedeki doğu bölgesine ulaşamadığı bildirildi.
Erdoğan, İsrail'i dünyada çocukları öldürmeyi en iyi bilen ülke olarak tanımladı ve soykırım yaptığını söyledi.
"İsrail dünyada barışı tehdit eden bir ülkedir, Ortadoğu'da barışını tehdit eden bir ülkedir. Dolayısıyla da Türkiye olarak biz kendimiz bir defa, şahsen ben bu görevde bulunduğum sürece, hiç bir zaman İsrail ile zaman olumlu bir şey düşünemem" diyen Erdoğan, maslahatgüzar seviyesinde bulunan ikili diplomatik temsil düzeyinin daha da aşağı çekilebileceği mesajını verdi.

Zırhlı İsrail birlikleri ilerleyişini sürdürürken Gazze son bir kaç saattir aralıksız bombardıma tutuluyor.

Hamas da İsrail'e roket fırlatmaya devam ediyor.
Hamas, hava ve denizden gerçekleştirilen yoğun bombardımana rağmen İsrail'e roket fırlatmaya devam etmişti. İsrail Perşembe günü kara harekâtına başlamıştı.

Birleşmiş Milletler (BM) sığınaklara başvuran kişi sayısının neredeyse iki katına çıktığını açıkladı.

Daha önce 22 bin kişinin kaldığı 34 BM sığınağında kalan sayısının bugün itibariyle 50 bini aştığı belirtildi.
gazze israil

beni israil
                                 


SAYFAMIZI PAYLAŞIN............................................******************************************************************************************

Yorum Gönder