EY HAYAT! SANA BİR ÇAY ISMARLAYABİLİR MİYİM?

Ey Hayat...

Çek bir sandalye...
Geç otur karşıma...
Karşılıklı bir sohbet edelim.
Hiç görüşmedik, tanışmadık şimdiye değin.
Ne sen bana uğradın
Ne ben geldim yanına apansız.
Soğukta da iyi gelir sıcacık bir çay
Ne dersin hayat?
Bir çayımı içer misin?

Bugün hayatımı daha yakından tanıdım. O konuştu ben dinledim, ben konuştum o dinledi. Önemli birkaç şey söyledi bana hayat, sizinle de paylaşmak isterim.

“Benim bir sonum yok sanma kızım elbet bir gün ben biteceğim. Ne zaman olduğunu bilmiyorum ama yavaş yavaş gidiyorum. Ardına bakmanın anlamı yok çünkü geride kalan tarafımı tekrar yaşayamazsın. Öndeki bana dikkat et. Ben senin geleceğinim.
Sana güzellikler getiriyorum farkına varmıyorsun, çirkinliklerle karşılaştığında hemen isyan ediyorsun? Benimle neyi alıp veremiyorsun? Mutlulukla doluysam yüzün gülüyor şikayet etmiyorsun da, istemediklerin olduğunda bana kızıp köpürüyorsun? Tek suçlu ben miyim? Neden dönüp kendine bakmıyorsun? Ben senin bu dünyadaki yansımanım.
Unutma! Benim yolum uzun gözükse de çok kısa da olabilir. Bugün varsam yarın yok olabilirim. Ben senin hayatınım,  yalnızca senin, anlıyor musun ve bugün yaşadığın şu an geride kalan hayatının ilk günü!”

Doğruydu söyledikleri. Bugün benim hayatımın kalanının ilk günüydü ve yarın da öyle olacaktı ondan sonraki günde. İnsanlar hayatlarının farkına varmıyorlar. Böylelikle “keşke” ler uzayıp gidiyor.

Keşke okusaydım
Keşke kalp kırmasaydım
Keşke günah işlemeseydim
Keşke daha yardımsever olsaydım
Keşke başka ülkede yaşasaydım
Keşke arabam, evim olsaydı
Keşke, keşke, keşke...

Sizin hayatınızdaki keşkelerin bir listesini yapmak isteseniz listenizde neler yer alırdı? Hiçbir şey için geç değil. Hemen şimdi bir liste çıkartın ve oradaki keşkeleri nasıl gerçekleştirebilirsiniz ona bir bakın. Sakın bakmakla da kalmayın elinizden gelenin en iyisini yapın, onların zamanla hayatınızdan yok olduğunu fark edeceksiniz. Emin olun, hiç denemeden başarılı olup olmayacağınızı bilemezsiniz ama hiç denemezseniz başarısız olacağınız kesin.


Siz de hayatınıza bir çay ısmarlayın. Sıcacık bir bardak çay ikinize de iyi gelecektir. 

tarih history

Yorum Gönder