Almanya'daki Cihatçı Gençler Kaygılandırıyor

Türk Babalar Grubu

BERLİN — Almanya’da Müslüman gençlerin radikal İslamcı terör örgütleri tarafından istismar edilmesi ve çok sayıda gencin “cihat” amacıyla Suriye’ye giderek savaşması, son zamanlarda sıklıkla gündeme geliyor.

Alman medyasında çıkan ve güvenlik birimlerinin doğruladığı haberlere göre Almanya’da yetişen çoğu Türkiye kökenli en az 250 genç, Beşar Esat rejimine karşı savaşmak için Almanya'dan Suriye'ye gitti.

Türk kökenli eski Alman milli futbolcu Burak Karan’ın Suriye’de El Kaide’ya bağlı bir terör grubunun saflarında savaşırken öldüğü, eski Berlinli Alman rap sanatçısı Deso Dogg’un da benzer bir grupta savaşırken ağır yaralandığı biliniyor.

Alman güvenlik ve istihbarat birimleri ülkede bazı radikal camilerinde gençleri kandırmak için yoğun çalışmalar yapıldığı görüşünde.AMiN


Müslümanlar’ın Almanya’da ve diğer ülkelerde zulüm gördüğü ve ezildiği yönünde camilere paralel özellikle internet ortamında yapılan propaganda çalışmalarından sonra gençler, cihat için Suriye’deki radikal İslamcı muhaliflerin özel eğitim kamplarına gönderiliyor.

Alman yetkililer gençlerin patlayıcı madde hazırlama ve silah kullanımı gibi konularda eğitildiklerini belirtiyor ve Suriye’deki çatışmalara katılmalarının yanı sıra ileride Almanya'ya geri döndükten sonra terör eylemleri planlayabileceklerinden kuşkulanıyor.


Son günlerde radikal İslamcı ve El Kaide sempatizanı internet sayfalarında ve sosyal ağ sitelerinde Almanya’daki Müslümanlara cihat çağrısında bulunan videoların sayısının adeta patlaması, Alman yetkililerin endişelerinin artmasına neden oluyor.
Suriye’de El Kaide’ya bağlı bir terör grubunun saflarında savaşırken ölen Türk kökenli eski Alman milli futbolcu 'Ebu Abdullah el-Türki' kod adlı Burak KaranALLAHcc Rahmet Eylesin
Öte yandan Suriye’ye giden gençlerin büyük bölümünün Türkiye kökenli olması, anne-babaları da endişelendiriyor. Nitekim Berlin'de yaşayan ve çeşitli uyum projeleri yürüten ‘Türk Babalar Grubu’ ailelere çocuklarına sahip çıkmaları yönünde bir çağrı yaptı; çağrı Alman medyasında büyük yankı buldu. Özellikle gelecek perspektifi olmayan veya küçük suç olaylarına karışmış gençlerin radikal İslamcılar tarafından kolayca kandırıldığını savunan Türk Babalar Grubu, internet üzerinden gençlere ulaşmaya çalışan bu gruplara karşı anne babaları dikkatli olmaya çağırıyor.Sayin Kardeslerim   

   Facebook     sayfama     destek    olurmusunuz 

LiKE Begen  yapmaniz yeterlidir  ALLAHcc 

Hepinizden razi olsun AMiN..

 Buradan BegenebilirsinizYorum Gönder