HER TOPLANTIDA 10. YIL MARŞI YETER ARTIK

"HER TOPLANTIDA 10. YIL MARŞI MI SÖYLENİR"

Bir açılışta 10. Yıl Marşı çalınmasına tepki gösteren Arınç, hadisenin iç yüzünü anlattı.

Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı. Arınç, Yuntdağlılar Kültür, Turizm ve Sanat Festivali'nde konuşan Arınç, açılışta 10. Yıl Marşı çalınmasına tepki göstermişti. Açıklamalarında buna da değindi.

"MHP'DEN TEPKİ GELECEĞİNİ TAHMİN ETMEZDİM"
(Festival açılışında 10. Yıl Marşı yerine Mehter Marşı önerisi) MHP’nin tepkisini görmemiştir. Bu her gün basın toplantısı yapıyor görünen arkadaş mı? CHP’nin tepkisini normal karşılıyorum ama dünya yıkılsa MHP’den bir tepki geleceğini tahmin etmezdim. Meclis tarihinde bir ilk yaşanıyor. Her gün basın bürosunda bir yer kapatıyor ve süresini doldurmak için aklına ne gelirse konuşuyor. İnsana gülerler.

"HÜRMET EDİLMESİ GEREKEN İSTİKLAL MARŞI'DIR"
Bakın ben Torbalı’da Meclis Başkanıyım, 2006-2007’lerde . Biraz da laubali bir üslubu olan sunucu

bizi ayağa kalkıp 10. Yıl Marşı’nı söylemeye çağırdı. Ben o zaman tepki gösterdim. Ayakta dinlenmesi gereken ve hürmet edilmesi gereken sadece İstiklal Marşı’dır. Diğer marşları ister yan gelir yatıp söylersin, ister içinden söylersin, beğenirsin, beğenmezsin.

"MEHTER EKİBİ UZUN SÜRE AYAKTA KALMIŞTI"
Yunta benim babamın köyünün bulunduğu yer. İki elim kanda bile olsa ben her yıl o şenliğe gidiyorum. Sunucu kızımız o toplantıya gelmeyen bazı kurumların isimlerini ve telgraflarını tek tek okudu. İçime sinmedi, çıkınca dedim ki ‘Önce gelenlere bir teşekkür edin’ dedim. İş bununla da bitmedi. Mehter Bizim Turgutlu’nun mehteri. Turgutlu’da 7 tane mehter var. Çağırdım mehter başını, arkadaşımdır o. Dedim ki geçin ayakta beklemeyin şurada. Programın en sonuna mehteri koymuşlar. Mehter ekibi uzun süre ayakta kalmıştı o yüzden önce Mehter Marşı çalınsaydı dedim.

"ALLAH'IM AKLIMIZI KORU"
CHP çok beğeniyorsa genel merkezden 24 saat 10. Yıl marşını çalsın. 90. Yıla geldik. Her toplantıda bunu söylemenin yeri mi güzel kardeşim. Allah’ım aklımızı koru. Şaşkınlık içindeyim.Yorum Gönder